Bejelentkezés
+36.20.443.8822
Cím
1126 Budapest,
Brassai Sámuel u. 4.
Az
egészséges
élet öröme.
Menü

FEDEZZE FEL AZ EGÉSZSÉGES ÉLET ÖRÖMÉT 
CRANIOSACRALIS TERÁPIÁVAL!

A craniosacralis terápia egy világszerte elismert és alkalmazott módszer, amely hidat képez a hagyományos orvoslás és a természetgyógyászat között.

Célja, hogy visszaadja a szervezetnek az erőt, csökkentse a stresszt, segítse az immunrendszert a megfelelő működésben, s ellenállóvá tegye a szervezetet a külső és belső támadások ellen.

A craniosacralis terápia nem más, mint segítség a testünk számára, legyen szó megelőzésről, vagy már meglévő problémák megoldásáról.

A craniosacralis terapeuta manuális mikromanipuláció segítségével harmonizálja a test craniosacralis rendszerének működését, így hozva működésbe az emberi szervezet öngyógyító folyamatait.

Milyen tünetek és betegségek kapcsán javallott?

  • fejfájás, migrén, idegfájdalmak
  • krónikus nyak- és hátfájdalom
  • asztma, krónikus hörghurut, arcüreggyulladás
  • fülzúgás és egyéb középfülproblémák, fül-orr-gégészeti betegségek
  • lázas állapotok, fertőzések
  • krónikus fáradtság, kimerültség, stressz, feszültség, 
  • álmatlanság, érzelmi
  • nehézségek, depresszió
  • hormonális problémák
  • cukorbetegség
  • szív- és érrendszeri megbetegedések, magas vérnyomás, szédülés
  • motoros koordináció zavara
  • ortopédiai problémák, gerincbetegségek
  • fogászati és állkapocs-ízületi problémák
  • baleseti agyi és gerincvelői sérülések
  • műtét utáni működési zavarok
  • emésztési zavarok
  • menstruációs problémák
  • terhesség alatti és azt követő problémák
  • szülési trauma
  • csecsemőkori zavarok: szopási nehézségek, alvásproblémák, 
  • kólika, gyomorkapu szűkület, kancsalság
  • tanulási nehézségek, dyslexia, dyscalculia
  • gyermekkori zavarok, hiperaktivitás, viselkedésproblémák, 
  • autizmus, epilepszia, központi idegrendszeri sérülés (CP)
  • bármilyen krónikus betegség vagy legyengült állapot utóhatásai esetén.
     
"A hetedik kezelés után a fejfájások elmúltak!"
21 éves egyetemista lány vagyok. A panaszaim az érettségire való felkészüléskor kezdődtek, erős migrénes fejfájásokkal. Sajnos kislánykorom óta nagyon izgulós alkat vagyok, tele megfelelési kényszerrel, és önmagam iránti maximalizmussal. Ahogy elkezdtem az egyetemet, a fejfájások már az első vizsgaidőszaknál újra jelentkeztek, ráadásul társult hozzájuk egy folyamatos feszültség, levertség és energiahiány. Tökéletes teljesítményt nyújtani, miközben hasogat az ember feje és állandóan aludna, sajnos lehetetlen. Nagyon kevés folyadékot fogyasztottam, egyszerűen eszembe se jutott, hogy innom kell. A craniosacralis terápiáról a neten olvastam. Miután számtalan orvosnál és természetgyógyásznál jártam, úgy voltam vele, hogy túl sok vesztenivalóm nincs. Ekkor kerestem fel Pétert. A közvetlen, barátságos légkör és fogadtatás nagyon optimistává tett, úgy éreztem, jó helyre kerültem. Az első kezelés után egy-két napig a szokásoshoz képest is fáradtabbnak éreztem magamat, de aztán a korábbi általános fáradtság is nagy mértékben csökkent. Emellett elkezdtem többet inni. A harmadik kezelés után, amikor már a napi folyadékbevitelem is közelített a normálishoz, a fejfájások intenzitása csökkent, a gyakoriságuk azonban egyelőre nem. A negyedik kezelés után végre a fejfájások gyakorisága is csökkenni kezdett. A hetedik kezelés után a fejfájások elmúltak. A közérzetem nagyságrendekkel javult, nyugodtabbá és energikusabbá váltam, ezáltal a hatékonyabb tanulás mellett sokkal több időm marad arra, hogy a barátaimmal legyek és olyan dolgokkal foglalkozzak, amelyek feltöltenek és örömet okoznak nekem. Hálás köszönet érte Péternek!
Lilla, Veszprém
elolvasom
"Az eredmény: 2013 februárja óta nem szedek fájdalomcsillapítót, illetve semmilyen gyógyszert."
Két éven keresztül egyre erősödő vállfájással kínlódtam. A jobb karomat alig tudtam használni. 2012 decemberében már naponta kellett fájdalomcsillapítót bevennem, pedig amennyire lehetett tűrtem, mivel nagyon ritkán szedek gyógyszert. Az éjszakáim is úgy teltek, hogy lefekvéskor be kellett „igazítanom” a karomat, hogy ne fájjon. Ismerősöm ajánlotta a terápiát és Pétert. Bár az ilyen jellegű orvoslásban nem hittem, de a fájdalom arra késztetett, hogy ki kell próbálnom: veszíteni valóm nincs. Szkeptikusan kezdtem a kezelésekre járni. A javasolt 7 naponta történő kezelést egymás után 10 alkalommal vettem igénybe. Kb. a 3. után éreztem az enyhe javulást, de a teljes közérzetem is egyre jobb lett. Eljutottam oda, hogy alig vártam, hogy mehessek. Az eredmény: 2013 februárja óta nem szedek fájdalomcsillapítót, illetve semmilyen gyógyszert. Idén nyáron boldogan nyújtóztam a meggyfánk magas ágai felé, és szedtem a meggyet. Jól alszom, mindegy, milyen „pózban” fekszem. Azóta is voltam kezelésen, mert hiányzott az ellazulás, a feltöltődés, a „varázslat”. És továbbra is fogok járni Péterhez, még ha nem is lesz probléma az egészségemmel, mert újjászületek.  Egy nagyon fontos tanácsom van azok számára, akik egészségügyi problémáik miatt fordulnak ehhez a gyógymódhoz: kitartás! A betegségek általában nem hirtelen törnek ránk, biztos, hogy eltelik rövidebb-hosszabb idő, mire rátalálunk a helyes gyógymódra. Éppen ezért ne várjuk azt a lehetetlen csodát, hogy a bajunk egyik pillanatról a másikra elmúlik. A gyógyuláshoz, a regenerálódáshoz türelem és kitartás kell! De nem utolsó sorban egy olyan ember, mint Péter!
Zsuzsa, Balatonalmádi
elolvasom
"A negyedik kezelés után rádöbbentem, hogy nem fájt a fejem már több hete. "
11 éve küzdöttem migrénes fejfájással. Eleinte csak "fájdogált", aztán jöttek a rohamok amikor már megmozdítani sem tudtam a fejem, mert abban a pillanatban hányinger és elég sokszor hányás jelentkezett. Arról nem is beszélve, hogy sötét szobában, csendben tudtam csak "elviselni" a fájdalmat. Hiába a sok fájdalomcsillapító, időnként meg sem éreztem, hogy bevettem a gyógyszert.  Elhatároztam, hogy kivizsgáltatom magam egy szakemberrel. Megtörtént minden vizsgálat, minden negatív eredménnyel, azt mondták örököltem - édesanyám szintén migrénes volt - fájdalomcsillapítót írtak fel, ami szintén nem szüntette meg a rohamokat. Megpróbáltam egy természetes alapanyagú gyógyszert. Körülbelül 3 hónapig szedtem, valóban tünetmentes voltam 1-2 hétig, de amikor nagyobb fronthatások értek, ismét ágynak dőltem.  Amikor megláttam a craniosacralis terápiát az interneten, először tovább lapoztam az oldalon, majd nem hagyott békén a gondolat, hogy nézzem meg. Rákattintottam és előttem volt a megoldás a problémára. Eleinte szkeptikus voltam mert már egyszer ráfaragtam egy természetes gyógymóddal. Többször elolvastam az elejétől a végéig az oldalt és úgy gondoltam meg kell próbálnom minden lehetséges alternatívát. Majd felhívtam Pétert, akivel megbeszéltünk egy időpontot, hogy mikor kezdhetjük a terápiát.  Laikusként mentem el az első kezelésre, azt sem tudtam mi vár rám, de már minden mindegy alapon belevágtam, mert nagyon szerettem volna megszabadulni a migréntől. Az első kezelés előtt Péter alaposan kikérdezett mindenről, amikor vége lett a kezelésnek, teljesen más lett a közérzetem. A negyedik kezelés után rádöbbentem, hogy nem fájt a fejem már több hete.  Ehhez kitartás, türelem, nagyon sok folyadék és persze Péter kellett, akinek ezúton is köszönöm, hogy segített megszabadulni 11 évnyi kínlódástól és a fájdalomcsillapítók tömegétől.
Viki, Csopak
elolvasom
"A hetedik kezelés után csodák csodájára elmúlt a derékfájás is."
42 éves férfi vagyok, könyvelőként ülőmunkát végzek. A panaszaim 3 hónappal ezelőtt kezdődtek derékfájással és a lábaimba kisugárzó fájdalommal. A fájdalom a fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők hatására sem enyhült, sőt idővel már a járás is nehezen ment és a munkámat is alig tudtam ellátni.  Régebben többször volt már idegbecsípődésem, ilyenkor 1-2 hét otthon fekvés után panaszok nélkül folytathattam a munkámat, de most nem így történt. Mivel a folyamatos fájdalomtól már aludni is csak nehezen tudtam, egyre ingerültebbé váltam. Elkezdtem kivizsgálásokra járni, ahol kezdődő gerincsérvet állapítottak meg. Az orvos nem javasolt műtétet, helyette tornára küldött, amit 2 hónapja végeztem minden érdemi javulás nélkül. Mivel a tornán kívül más alternatívát nem tudtak ajánlani, kezdtem elkeseredni. Egy barátom javaslatára, ekkor kerültem Péterhez. Az első kezelés után örömmel tapasztaltam, hogy a lábba kisugárzó fájdalom kicsit csökkent. Bár a derékfájás nem változott, ez azért erőt és bizalmat adott a folytatáshoz. Amikor a második kezelésre érkeztem a lábba kisugárzó fájdalom már nem folyamatosan, csak szakaszosan jelentkezett, végre tudtam aludni, így a közérzetem is jobb lett. A negyedik kezelés után a lábba sugárzó fájdalom teljesen megszűnt, és végre a derékfájás is csökkent. A hetedik kezelés után csodák csodájára elmúlt a derékfájás is. Azóta is végtelenül hálás vagyok Péternek és ennek a csodálatos gyógymódnak, hogy visszaadták az egészségemet és az életkedvemet!
László, Budapest
elolvasom
"Köszönöm Péter, hogy fogtad a kezem a céljaim felé vezető úton, amikor a legnagyobb szükségem volt rá."
A negyedik X-ben járva kiléptem a komfortzónámból, család és munka mellett beiratkoztam az egyetemre. Nagy fába vágtam a fejszémet, az első év nagyon keserves volt. A gerincproblémám felerősödött, a jobb oldalamon már nem mertem feküdni, mert sűrűn „kiakadt” a lapockám és ilyenkor mozdulni nem tudtam. A korlátaimat feszegettem, a párkapcsolatom romokban, képtelen voltam egyszerre megfelelni a családom, a főnököm és a tanáraim elvárásainak. Az első félévet a barátnőm által összeállított - idegrendszert erősítő - gyógynövény és vitaminkúrával vészeltem át. A második félévben egyetemi csoporttársam tanácsára elhatároztam, hogy keressek egy craniosacralis terapeutát. Gábriel Orsolya honlapjáról keresgélve választottam Pétert. Az első néhány kezelés után először a testem könnyebbült meg, kevésbé viselt meg a folyamatos számítógép előtti görnyedés. A jobb oldalamon fekve csak a egy apró roppanás emlékeztet a korábbi problémámra. A terápia hatására fokozódott a koncentráló képességem. A racionális gondolkodásom mellett felerősödött az intuitív, kreatív készségem, melynek segítségével sikerült a megfelelő tanulási módszert kiválasztanom a vizsgákra való felkészülés során. A magolást félretéve, a klasszikus jegyzetből és tankönyvből történő értő olvasás mellett, színes filctollal a fél szobát beterítő csomagolópapíron elmetérképet készítettem a tananyagról. A harmadik és negyedik félévben már nem volt utóvizsgám. A munkahelyemen folyamatosan bővült a munkaköröm, a feladat bár embert próbáló, mégsem roppantam össze a súlya alatt. A terápia részeként Péter által alkalmazott Somato Emotional Release (SER) „találkozás volt önmagammal”. Így utólag bevallom, nem mindig élveztem a „saját társaságomat”, fájdalmas volt szembesülni azzal, honnan erednek a problémák, amik kimozdítottak a lelki egyensúlyomból. Amit tanultam Pétertől oly sok más mellett: „Sosem késő változtatni és mindegy milyen irányba, csak ne tocsogj benne”. Köszönöm Péter, hogy fogtad a kezem a céljaim felé vezető úton, amikor a legnagyobb szükségem volt rá.
Emese, Veszprém
elolvasom
"...a kezemet "visszakaptam" és fájdalom nélkül használhatom."
2014. januárjában a jobb kezem középső ujját megműtötték ínhüvelygyulladás miatt kialakult pattanó ujj problémával. A kézsebész orvosom azzal búcsúzott tőlem, hogy nem ez volt az utolsó ujjműtétem, mert reumás a kezem.  A műtét után az ujjamat csak masszírozással tudtam kiegyenesíteni, ami csak rövid ideig tartott. Néhány hónap múlva valóban jelentkezett ízületi fájdalom a jobb kéz kicsi ujjánál is. Mivel jobbkezes vagyok, a két beteg ujj elég nagy akadályt és fájdalmat okozott a mindennapi munkavégzésben (írás, főzés, takarítás, stb.).  Nem szerettem volna újra műtétet és nem adtam fel a gyógyulás reményét. Néhány évvel ezelőtt a tévében láttam egy beszélgetést Gábriel Orsolyával. Nagyon szimpatikusnak találtam a craniosacralis terápiát. Az Ő honlapján találtam rá Péterre. Már a harmadik kezelés után – nagyon boldogan – teljesen kiegyenesedett ujjakkal helyeztem a kezemet Péter elé az asztalra. Az ötödik kezelés után már a fájdalom is megszűnt. Péternek és a terápiának köszönhetem, hogy a kezemet "visszakaptam" és fájdalom nélkül használhatom.  Emésztő szervrendszeri problémám (szinte állandó puffadás) is megszűnt a kezelések hatására. A terápia mellett táplálkozási tanácsot is kaptam. Ma már sokkal jobb a közérzetem. A kezelés számomra jó, kellemes érzés volt. Az idő minden alkalommal gyorsan elszállt. Hálásan köszönöm a munkáját!
Emőke, Ajka
elolvasom
"Hihetetlennek tűnik, de hat kezelés után a másfél éve tartó dadogás teljesen megszűnt!"
Kislányom, Liza 5,5 éves, másfél évvel ezelőtt kezdett el dadogni. Akkor váltunk el az édesapjával és akkoriban kezdte el az új óvodát is. Mivel tudtuk, hogy érzelmileg ez egy igen megterhelő időszak lehet számára rendszeresen jártunk vele pszichológushoz, illetve a beszédhiba miatt logopédushoz is, de sajnos semmi jelentős változás nem történt. A dadogás mellett Liza zárkózottá is vált, nem szívesen beszélt senkivel, jól láthatóan zavarta a dadogás. Feszült lett, társaival agresszív, gyakran törtek ki rajta dührohamok, alig ismertünk rá. Mindemellett éjszakánként a fogát is csikorgatta. Végső elkeseredésemben kerestem fel vele Pétert. Liza az első kezelésen csak úgy volt hajlandó felfeküdni a kezelőágyra, hogy én is odaültem mellé, és közben könyvből meséltem neki. A második kezelés után Liza néha már nem dadogva kezdte a mondatokat. A harmadik kezelés után otthon naponta kérdezgette mikor jöhet már megint a "Peti bácsihoz". A negyedik kezelés után már az óvónők is örömmel újságolták, hogy Liza nyitottabb lett, többet játszik a társaival és kevesebbet dühöng, sokkal felszabadultabb és jóval kevesebbet dadog. Én magam is boldogan tapasztaltam, hogy Liza jelentősen kevesebbet dadog, és mivel a dadogás miatti szorongás is múlóban volt, Liza zárkózottsága is oldódni kezdett, többet és felszabadultabban beszélt. Elmúltak nála a dührohamok is, mindemellett a rajzkészsége és a mozgása is rohamos fejlődésnek indult. Nem utolsó sorban megszűntek az éjszakai fogcsikorgatások is. Hihetetlennek tűnik, de hat kezelés után a másfél éve tartó dadogás teljesen megszűnt! Lizát mintha kicserélték volna, újra vidám, kiegyensúlyozott, csacsogós kislány. Én pedig egy végtelenül hálás, boldog anyuka vagyok. Köszönöm!
Tamara, Várpalota
elolvasom
"...nem vettem be gyógyszert és a fejfájás el is maradt"
Közel egy évig minden hajnalban 2 és 3 óra körül arra ébredtem, hogy fáj a fejem. A kialvatlanság meg még fokozta is a fejfájást, így napközben csak gyógyszerek mellett tudtam ellátni a munkámat. A teljes körű kivizsgáláson semmit sem találtak, ami megnyugtatott, de persze a problémámat nem oldotta meg. Pétert egy kolléganőm ajánlotta nekem, akinek az évek óta tartó derékfájását szüntette meg a craniosacralis terápia. Igaz, az első kezelés után nagy változást még nem tapasztaltam, inkább csak fáradékonyabb lettem, de a második kezelés után már volt egy éjszaka, amit végig aludtam. (Igaz ekkor reggel még kellett a gyógyszer is). Kitartóan folytattam a kezeléseket, míg a negyedik kezelést követően már három éjszakát is sikerült átaludni, és ezeken a reggeleken gyógyszert se kellett bevennem. Az ötödik kezelés után már csak két reggel éreztem úgy, hogy jön a fájdalom, de nem vettem be gyógyszert és a fejfájás el is maradt. A hatodik kezelés után a tünetek megszűntek.
Edit, Budapest
elolvasom
"A nyolcadik kezelés után a fejfájások megszűntek, ennek következtében a lányom iskolai teljesítménye is sokat javult."
Lányom, Niki 16 éves gimnazista,13 éves kora óta fáj a feje. Sajnos volt kitől örökölnie, hisz én is, édesanyám is sokat küzdünk a fejfájással. Mivel a kivizsgálások mind eredménytelenül zárultak, az orvosok elintézték annyival, hogy örökletes migrén, nincs rá gyógymód, legfeljebb gyógyszer, és ezzel meg kell tanulni együtt élni. Ám Niki fejfájásai az utóbbi időben egyre sűrűbbé és erőteljesebbé váltak. Amikor tavaly októberben egy migrénes fejfájás miatt nem tudott elmenni a társaival a rég várt osztálykirándulásra, úgy döntöttünk, hogy nem ülünk tovább ölbe tett kézzel, és megpróbálunk valami megoldást keresni a problémára. Pétert az interneten találtuk meg. Később kiderült, hogy Niki egyik osztálytársa már járt nála a tanulási nehézségei miatt, és ők nagyon elégedettek voltak a módszerrel. Az első elbeszélgetésen nyilvánvalóvá vált, hogy Niki nagyon keveset iszik, amire az első kezelés után elkezdett odafigyelni. A harmadik kezelés után az eddig heti 2 alkalommal jelentkező migrén heti 1 alkalomra csökkent, és az intenzitása sem volt már olyan nagy, mint korábban, hogy hányásig fokozódott volna. A hetedik kezelésre már úgy mentünk, hogy előző kezelés óta nem fájt Niki feje, pedig a két kezelés között rengeteg időjárási front volt, amire ezelőtt garantáltan migrénnel reagált. A hetedik kezelés után még volt egy nagyon enyhe, alig észrevehető fejfájása. A nyolcadik kezelés után a fejfájások megszűntek, ennek következtében a lányom iskolai teljesítménye is sokat javult. Emellett sokkal nyitottabb, kiegyensúlyozottabb és vidámabb lett. Mondanom se kell, hogy rendkívül boldogok vagyunk és a lelkesedésünk határtalan. Niki eredményei kapcsán úgy döntöttem, hogy én is kipróbálom ezt a kezelést, hisz bebizonyosodott, hogy az orvosok se tudhatnak előre mindent.
Anikó, Veszprém
elolvasom
Ha ilyen lesz a mennyország, mint amilyen ez a kezelés volt, akkor az nagyon jó lesz!
Kati néni, 91 éves, Veszprém
elolvasom
Szeretettel várom hívását!
Bejelentkezés
+36.20.443.8822