ÍGY ÉLHETJÜK TÚL A POLLENSZEZONT!

1. Legyünk naprakészek!
Kísérjük figyelemmel a pollenjelentést, hogy felkészülhessünk arra az időszakra, amikor a számunkra veszélyes pollenek a levegőbe kerülhetnek.
2. Lehetőleg minél kevesebbet tartózkodjunk a szabadban!
A pollenkoncentráció reggel 5 és 10 óra között a legmagasabb, valamint száraz, meleg, szeles időben; ezzel a szabadtéri programok, sportolás tervezésénél érdemes kalkulálnunk.
3. Ha a szabadban mozgunk (különösen, ha a természetben futunk vagy füvet nyírunk), használjunk allergia maszkot a pollenek kiszűrésére.
4. Minden este mossunk hajat, megelőzve, hogy a beletapadt pollenek éjszaka a párnára kerüljenek és belélegezzük őket.
5. Naponta váltsunk ruhát és a lehető leggyakrabban mossuk ki az ágyneműt!
6. A ruhákat ne a szabadban szárítsuk, hogy ne kerülhessenek bele a pollenek.
7. Cipőinket naponta tisztítsuk meg nedves ruhával!
8. Gyakran és alaposan takarítsunk ki az otthonunkban!
9. Lehetőleg csak késő este és hajnalban szellőztessünk, illetve közvetlenül eső után!
10. Ha tehetjük a szellőztetés helyett használjunk légkondicionálót. (Fokozottan ügyeljünk a készülékek tisztítására, karbantartására.)
11. Ha autóban utazunk, tartsuk zárva az ablakokat és használjuk a belső keringetésű, pollenszűrővel ellátott légkondicionálót.
12. Vonaton vagy buszon üljünk háttal a menetiránynak, hogy a huzat ne hordja az arcunkba a polleneket.
13. Kerüljük azokat az ételeket, amelyek a mi esetünkben keresztallergiát válthatnak ki. (Ezek például a májustól virágzó pázsitfűfélék esetén: a paradicsom, rozs, búza, szója, földimogyoró, bab, borsó, tamarin, szentjánoskenyér.)
14. Erősítsük az immunrendszerünket megfelelő mennyiségű C - és D-vitaminnal, valamint gyulladáscsökkentő, immunerősítő omega-3 zsírsavval! (Fogyasszunk sűrűn sötét leveles zöldségeket, lenmagolajat, diót, lazacot, tonhalat, szardíniát!)
15. Próbáljuk ki a sóterápiát!
Szakorvosi körökben is bizonyítást nyert, hogy a sóterápia során belélegzett mikroszkopikus méretű sókristályok hatékonyan tisztítják a légutakat, enyhítik a kínzó tüneteket és beindítják szervezetünk öngyógyító folyamatait.
16. Használjunk természetes orrsprayt!
A rendszeres sósvizes öblítés is hatékonyan tisztítja orrunkat-kellemetlen mellékhatások nélkül.
+ 1 Tipp Próbáljuk ki a craniosacralis terápiát
Ez a gyengéd, mégis hatékony módszer segíthet az ellazulásban, a sejtszinten tárolt blokkok feloldásában, testünk öngyógyító folyamatainak beindításában, valamint immunrendszerünk megerősítésében.